MKDNews.com

Со булдожер од маркет во Италија украдени 100 000 евра

август 05
20:51 2013

Засега непозната група денеска ограби супермаркет во Бриндизи на југот на Италија , интересно е што крадците во маркетот влегле со булдожер, соопшти италијанската полиција.Крадците побегнале до над 100.000 евра. Полицијата во моментов ги прегледува снимките кои ги регистрирала безбедносната камера.
Според полициските информации, бандата со камион го блокирала влезот на трговскиот центар, каде се наоѓа супермаркетот.

Грабежот траел неколку минути, а камерите сето тоа го регистрирале

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment