MKDNews.com

Шокантни снимки на загинати деца од хемиско оружје во Сирија (фото)

август 22
23:49 2013

syria2_660_082113052325Целиот свет е шокиран од ужасните фотографии и видео снимки од Сирија, меѓу кои и тие на кои се гледаат десетици мртви деца.Ужасните призори ги документираа репортерите на Ројтерс, а сириската опозиција објасни дека станува збор за жртви на отровен гас кој властите го употребиле во Дамаск, Замалк и Џобар.

Властите пак, енергично демантираат дека употребиле хемиско оружје.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment