MKDNews.com

Шарапова нема да игра на УС – Опен

август 23
08:01 2013

Марија Шарапова нема да учествува на Отвореното првенство на Америка поради повредата на рамото.

Шарапова од јуни и по поразот во второто коло на Вимблдон одигра само еден меч.

По Вимблдон, Шарапова за тренер го ангажира Џими Конорс,но тој аранжман траеше само за еден натпревар.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.