MKDNews.com

Се запали ридот над пат Прилеп-Охрид (видео)

август 16
08:26 2013

Вчера попладнето над Битола избувнал пожар на ридот над магистралниот пат Прилеп-Охрид. Веднаш после тунелот кога се движите по патот над Битола, опожарена беше тревна површина, а на терен интервенираше една екипа од Противпожарната единица на Битола..

POZAR_NOVI_005Според информациите од терен, пожарот неодицијално настанал од запаленото ѓубриште кое често го има во овој дел и заради ветерот кој попладнево дуваше во Битола, лесно и одма се проширил на ридот, јави ТВ Тера.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment