MKDNews.com

Се разведува Клинт Иствуд

август 30
15:09 2013

По 17 години брак,Клинт Иствуд (83) и 35 години помладата Дина Мариа Руис одлучиле дека е време да се разделат,

„Гнасниот Хари и новинаркаат и тв лице имале се повеќе проблеми,а ријалити програмата во која учествувал дел од семејството Иствуд била повод за почести кавги.

Исто така,Дина Мариа подолго време се лекувала во една калифорниска клиника од депресија и напади на паника.

Втората сопруга на прославениот глумец и режисер за време на склучувањето на бракот во март 1996 година го зела презимето Иствуд.Двојката има 16 годишна ќерка Морган,а легендата на филмот од два брака и неколку врски има седум деца.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.