MKDNews.com

Првиот таблет од Северна Кореја: Нема WiFi, но ја има “Angry Birds” (видео)

август 02
19:53 2013

На Андроид оперативениот систем кој се наоѓа на уредот, нема WiFi, но тоа има инсталирано две “одбрамбени игри” и пиратски верзија на “Angry Birds”.

Инаку, Севернo Корејските  граѓани немаат можност на приватен пристап до интернет. Меѓутоа, Северна Кореја го произведе својот прв таблет кој  може да се купи за 200 долари.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment