MKDNews.com

Приврзаници на Морси повикуваат на масовни демонстрации

август 22
08:40 2013

Приврзаници на соборениот египетски претседател, исламист Мохамед Морси ги повикаа жителите на државата утре  да учествуваат на протести наречени Петок на мачениците.

Протестите се против преземањето на власта од страна на армијата.

Во соопштение, организацијата се нарекува Национална коалиција за поддршка на правото и бара враќање на Морси на функцијата.

– Ќе останаме неопколебливи на патот кон уништување на воениот преврат – се вели во соопштението.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.