MKDNews.com

Познат идентитетот на Албанецот од Македонија кој е убиен во Сирија (фото)

август 12
11:25 2013

Имер Ниметула 38-годишeн од скопското село Грчец е убиен деновиве во Сирија, објави порталот Алмакос.

Ниметула или Абу Зијат, како што бил познат, е третиот Албанец од Македонија, кој е убиен во борбите во Сирија.

Пред недела дена во Сирија беше убиен оџата од Скопје, Сами Абдулаху, а пред неколку месеци и дваесет и осумгодишниот Расим Зеќири од гостиварското село Беловишта, кој подолго време живеел во Австрија.

ubien.s.voSirija

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.