MKDNews.com

Пожар во Воена болница во Скопје (фото)

август 20
20:52 2013

Помал пожар попладнево ги зафати горните катови од Општата градска болница „8-ми септември“, поранешна Воена болница, во кој според првичните информации нема повредени лица. Командантот на скопската противпожарна бригада, Благоја Менковски за Курир вели дека нивна единица нема интервенирано при пожарот. Од МВР нема информации за повредени лица.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment