MKDNews.com

Погреб на Марс за само 2.000 долари (видео)

август 14
11:09 2013

Човечката фасцинација со вселената  од година во година станува се поголема , а тоа  понекогаш станува бизарно, како во случајот на американските фирма   „Елисиум Спејс“, која ке испраќа кремиран остатоци на покојниците во орбитата на Земјата.  За само 2.000 долари, компанијата ветува дека ќе ве погреба на Марс.
Резервациите за првиот „меморијален лет“ се веќе почнати. Летот ќе се одржи следната година во Кејп Канаварел.
Вселенскиот брод со капсули, ќе помине неколку месеци во Земјината орбита, за да може да изгори во атмосферата.
Најблиските, со помош на посебна апликација, во секој момент ќе можат да селдат каде се наоѓа човекот кој го погребуваат.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.