MKDNews.com

Почина 43 годишната Лиса Робин Кели, од That ’70s Show”

август 15
23:07 2013

Актерката Лиса Робин Кели, една од ѕвездите на ТВ серијата That ’70s Show”  починала денеска според твредењето на нејзиниот агент, Крег Викоф.

gty_lisa_robin_kelly_70s_Show_mug_thg_120403_wblog
Кели има 43 години, според нејзината биографија од базата на Интернет Филмски податоци.
Лиса  неколкупати беше апсена за возење во пијана состојба и Лиса доброволно сама себеси се пријавила за третман на почетокот од оваа недела, за наводна зависност на некаков вид супстанција како последица од проблемите со кои таа се соочувала во последниве неколку години, вели нејзиниот Агент

„Јас разговарав со неа во понеделникот и таа звучеше надежно и убедливо, гледајќи ги работите напред и сакаше да го стави овој дел од живот зад неа, сепак во средата вечер таа ја изгуби битката. Причина за смртта сеуште нема “, рече Викоф.
Кели во Шоуто од Седумдесеттите ја толкуваше Лори Форман, постарата сестра на Ерик Форман.

70s-show

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment