MKDNews.com

Осуден убиец поставен за командир на полициска станица Центар!?

август 19
20:47 2013

ubiistvo23333333333333Порталот  maktel.mk објави дека за командир на полициската станица во Центар било поставено лице осудено за убиство. Станува збор за лицето со иницијали З. М. кој е сторител на дело убиство пред 20 -тина години и за истото бил осуден и одлежал казна затвор од неколку години. Неофицијално убиениот исто така бил вработен во МВР.

Од Мактел пробале да ја потврдат оваа информација и сеуште се чека повратен одговор од портпаролот на МВР, Иво Котески. Редакцијата на Мактел контактирала луѓе кои ги познаваат работите во МВР и за Мактел го потврдиле случајот.

Но сепак останува прашањето дали осуден за убиство треба воопшто да биде полицаец а камо ли пак да биде командир на цела полициска станица. Земањето на правдата во свои раце е лош пример и лицата треба да сносат одговорност за тие постапки и не треба да се праќа погрешен сигнал до колегите полицајци дека пак можат да се вратат на работа и да бидат дури и командири ако почнат да убиваат наоколу и да бидат и судии и исвршители додавават од порталот…

Извор :  maktel.mk

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.