MKDNews.com

Опра се извини на Швајцарија (видео)

август 13
19:43 2013

Иако Опра Винфри беше таа што беше омаловажена со тоа што во една продавница која таа не ја именува и било речено дека неможе да си допушти да ја купи ташната сепак кажа дека тоа се случило во Швајцарија, сепак новинарите пронајдоја која е продавницата и продавачката

Продавницата

Продавницата

Откако медиумскиот магнат Опра Винфри во медиумите раскажа се за нејзиното непријатно искуство во Цирих.Сега се огласи продавачката од истиот дуќан во кој славната водителка доживеала непријатно искуство, и продавачката од дуќанот во Швајцарија која тврди дека Опра лаже. „Не знам зошто тоа го зборува. Таа е влијателна, а јас сум само продавачка. Никого не повредив. Не знам зошто некој како неа мора да ме оцрнува на телевизија“, изјавила продавачката. Дeнес и Опра се огласи после целата фрка околу инцидентот. „Мислам дека тоа беше само инцидент во Швајцарија. Жал ми е што целата ситуација доби толкави димензии. Намерно не го кажав името на дуќанот, жал ми е што реков дека тоа било во Швајцарија. Само покажав пример кога си на место каде луѓето не очекуваат да бидете. Никој нема да ме нарече зборо тЕ-н (нига) влице освен ако е накој на твитер или фејсбук “, изјави Опра, за Associated Press.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.