MKDNews.com

Охридско лето одбележа 53 години од постоењето

август 05
11:36 2013

torta1aНајпознатата музичко-сценска Манифестација Охридсkо лето на скромна свеченост и со сечење на славеничката торта одбележа 53 гоидни од постоењето,традиција која последниве години редовно се практикува.
Со happy birthday во изведба на, како што го нарекуваат„ ѓаволскиот виолинист“ Роби Лакатош, и роденденска торта, Охридско лето денеска во празнична атмосфера во кафе барот Куба Либре го прослави роденденот, 53 години успех на врвот на светската уметничка сцена.

Славниот виолинист направи вистинско уметничко доживување за сите посетители свирејќи македонска музика. Посака Фестивалот да слави уште многу години но и тој повторно да биде дел од фестивалската програма.

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment