MKDNews.com

Одбил понуда од седум милиони евра за регистарски таблички

август 25
19:50 2013

Британскиот претприемач Афзал Кан одби неверојатна понуда од седум милиони евра за регистарски таблички „Ф1“.
Непознато лица на Кан му понудило околу седум милиони евра, сепак бизнисменот одлучил регистарските таблички да ги задржи верувајќи дека тие вредат многу повеќе, објави „Дејли Мејл“.

понуда од седум милиони евра за регистарски таблички2
Кан пред пет години регистарските ознаки „Ф1“ ги платил „само“ половина милион евра, што се уште е британски рекорд. Британскиот претприемач поседува голема колекција регистарски таблички, а најпопуларна е „Ф1“, што ја носи неговиот автомобил Бугати Веjрон

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.