MKDNews.com

Новинарка отвори пекара за кучиња во Словенија

август 28
12:32 2013

pekara2Во Марибор е отворена првата словенечка пекара за кучиња,чиј сопственик е поранешнатата новинарка Настасја Вердник.

Пекарата се вика “Woof Woof”,а во понудата има разни врсти на бисквити за кучиња.Сопственичката вечи дека е изненадена од одзивот на потрошувачите.

-Тие што ќе дојдат,задолжиутелна пак се враќаат во нашата пекара,вели Вердникова,додавајќи дека оценките на клиентите се позитивни.

Во пекарата се прават производи од туна,од ќурки,коњско месо,а во понудата има и храна за кучиња “вегетаријанци”.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.