MKDNews.com

Норвешкиот премиер скришно вози такси да дознаете што мислат гласачите (видео)

август 11
19:25 2013

Норвешкиот премиер Јенс Столтенберг вели дека би сакал да слушне што всушност мислат гласачите и затоа во такси одбрал да го исптита тоа зошто во такси може да се слушнат многу разговори и тоа е место каде што луѓето можат да ги разменат своите права мислења.

11414422Тој се облекол во униформа како таксист ставил очила за сонце и во јуни излегол да биде таксит. Столтенберг само го открвал идентитетот на оние патници што го препознале. Неговиот разговор со патниците е снимен на скриена камера.

Снимка, која е направена во соработка со рекламна компанија, е поставен на профилот на норвешкиот премиер на социјалнната страна “Фејсбук”. Видео е обработена и ќе се користи за неговата кампања пред изборите во септември. Ниту на еден од патниците не му било наплатено за возење .

На прашањето дали размислува да стане таксист ако загуби на изборите, Столтенберг, рече дека тој „мисли на норвешките патници подобро ќе им служи како премиер, отколку возачот“.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.