MKDNews.com

Невреме во Скопје (видео)

август 10
16:06 2013

Силен ветар, проследен со врнежи и грмежи го зафати скопскиот и кумановскиот регион. Од Дирекцијата за заштита и спасување велат дека засега немаат добиено информации за штети од невремето.

УХМР извести дека попладнево ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, а температурата ќе се движи од 24 до 35 степени, извести Управата за хидрометеоролошки работи.

Видео а1он и прес24

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.