MKDNews.com

Несреќата во близина на Лесковац, едно лице загина пет повредени (ВИДЕО)

август 27
19:13 2013

Во тешка сообраќајна несреќа на регионалниот пат Ниш-Лесковац во близина на селото Прибој, денес во 14:30, едно лице загина, а пет се повредени, изјави за Танјуг истражниот судија на Општинскиот суд во Лесковац Дејан Тренчиќ.
Тој рече дека во несреќата се вклучени автомобили три, два патнички автомобили и еден камион, но по детален преглед и експертиза ке се знае како се случила незгодата. Сите повредени биле згрижени во Општата болница во Лесковац.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment