MKDNews.com

Нашите кошаркари ја скршија таблата пред мечот со Шпанија

август 20
21:53 2013

Почетокот на пријателскиот натпревар помеѓу Шпанија и Македонија доцни поради скршената табла во загревањето пред стартот на мечот. Натпреварот се очекува да започне во секој момент.
Тринаесетмината во нашиот состав од вечерва со натпреварот против актуелниот европски првак ќе ја почнат серијата пријателски натпревари како подготовка за Евробаскетот 2013, а покрај двете средби закажани за денеска и утре во Шпанија, до крајот на оваа седмица ќе одиграат уште три натпревари на турнир во Германија.

skrsena.tabla

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.