MKDNews.com

Нападнат сопственик на пекара во Охрид

август 14
13:03 2013

На 14.08.2013 година, околу 02,00 часот, во пекарата „Феникс“ лоцирана на ул.„7 Ноември„ во Охрид , дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на Љ.С.(38), кој во алкохолизирана состојба најпрвин вербално ги нападнал присутните, а потоа им се заканувал и со нож, скршил една витрина и физички го нападнал сопственикот на пекарата Љ.С.(42).

Пријавениот е приведен во ПС Охрид каде е алкотестиран, при што е утврдено 2,76 промили алкохол во крвта. Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

Tags

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.