MKDNews.com

Најдено телото на пливачот и на крокодилот кој го изел

август 27
14:30 2013

Австралиската полиција го нашла телото на пливачот кого го нападна крокодил кој за време на роднеденската прослава пијан скокнал во реката.

Шумарската служба на австралиската Северна територија го застрелала крокодилот неколку часа по нападот ,а телото на жртвата и на животното испливале на површинаата на водата.

Полицијата соопштила дека крокодилот,долг околу пет метри го зграпчил Шон Кол (25) за градите додека петнаесеттина учесници на родеденската прослава сето тоа немо го гледале од брегот.

Кол во саботата во паркот на природата скокнал во реката Мери,омилено место за живот на крокодилите за време на прославата на 30-от роденден на својот пријател.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment