MKDNews.com

Мурињо ги советувал Србите преку смс порака

август 02
15:02 2013

-Финалето не се игра,во финалето не се победува,се вели во смс пораката што Жозе Мурињо му ја испратил на тренерот на младинската српска репрезентација (до 19 години) Љубинко Друловиќ која стана европски првак по дуелот со Франција (1:0).
Пред натпреварот Друловиќ му напишал смс порака на Мурињо: -Ти си најголем,дај ми совет како да играме.

По оваа порака следел и одговорот на Мурињо,за кого се вели дека во финалниот натпревар навивал за младата репрезентација на Србија.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.