MKDNews.com

Му се допаднала нивната малолетна ќерка па,ја убил мајката и ја киднапирал

август 09
20:47 2013

Четириесет годишниот Џејмс Ли Димажио од Калифорнија веќе неколку дена е во бегство одкако ја убил неговата пријателка Кристина Андерсон и ја запалил сопсвената куќа со цел да го сокрие овој хорор,велат властите во Калифорнија.

Полицијата од Сан Диего калифорнија велат Димажио им бил добар пријател на семејството Андерсон и децата го викале чичко Џејмс , тие што го познаваат неможеле да веруваат дека Џејмс може да го направи тоа.
article-2385317-1B2BE715000005DC-982_634x423
Како повод за овој бизарен настан полицијата навадува дека Џејмс имал привлечност за малолетната ќерка на Андерсонови, Хана која подоцна ја киднапирал.
kukata
Од полицијата исто така наведиваат дека Димажио исто така го киднапирал синот на Кристина 8 годишниот Етон ,но исто така така неведуваат дека во изгорената куќата на Димажио има тело од дете кое може да биде Етон.

Таткото на Хана Андерсон кој вели дека го познава Димажио повеќе од 16 години вчера го повика да му ја врати ќерката .

„Џим неможам да знам што мислиш..Веќе е направена штетата , Џим пиштија Хана… Хана ако имаш можност да избегаш , искористија можноста , ќе бидеш најдена“ изјави Брет Андерсон.

Полицијата трага по сина Нисан Верса со калифорниска регистрација 6WCU986 која пред неколку моменти CNN јави дека била пронајдена во Ајдахо

James-Lee-DimaggioПријател на Џејмс Ли Димажио вели дека не верува дека тој го има направено ова злодело зошто ми се намел јавено веќе неколку дена и тоа небило во негов карактер, тој вели дека можно е да е и Димажио киднапиран.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment