MKDNews.com

Mинистерот за одбрана Талат Џафери се поклони пред споменикот на ОНА во Слупчане

август 13
13:42 2013

Партиска делегација на ДУИ предводена од вицепремиерот за спроведување на Охридскиот рамковен договор, Муса Џафери, министерот за одбрана Талат Џафери, министерот за правда Блерим Беџети, партискиот портпарол Бујар Османи, градоначалникот на Липково, Садула Доманику и заменик-министерот за внатрешни работи Џелал Бајрами, денеска пред споменикот на загинатите припадници на ОНА во Слупчане положија цвеќе, објави порталот на албански јазик  portalb.mk

Министерот Џафери изјавил дека „овој чин бил мал придонес за мачениците од конфликтот во 2001 година“.

ona.spomenik2013

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.