MKDNews.com

Метална конструкција усмрти работник во Кавадарци

август 06
15:18 2013

Работник починал откако метална конструкција попуштила и се срушила врз него, информираат од Министерството за внатрешни работи.Кавадарчанец вработен во шумското стопанство „Бор – Кавадарци“, утринава околу 9 часот трагично настрадал во несреќа на работното место.

Според МВР 59 годишниот Митре Д. починал од здобиените повреди откако метална контрукција се урнала врз него.

Во моментов трае увидот на полициските екипи при што треба да се утврдат причините за уривањето на скелето што го чинеше живот овој градежен работник.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.