MKDNews.com

Мел Гибсон решил да стане сточар

август 07
10:27 2013

Херојот од филмовите „Храбро срце“ и „Смртоносно оружје“, актерот Мел Гибсон решил да стане сточар.
Тој на Фиџи се сретнал со министерот за риболов и земјоделство и понудил нешто што властите не можеле да одбијат.

Гибсон ќе биде советник за туристичка понуда, а во исто време ќе одгледува крави, овци и кози.

Актерот признава дека неговото златно време во Холивуд помина и дека поголемиот дел од понатамошниот живот ќе го помине во природа.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.