MKDNews.com

Македонците од Чикаго го прославија Илинден (фото)

август 05
03:20 2013

Како и секоја година така и оваа традиционално со скара и музика, македонците од околината на Чикаго во неделата поладне се собраа во дворот на Црквата Св. Кирил и Методиј во Вилоубрук Чикаго, и го прославија најголемиот македонски празник Илинден.

[print_gllr id=13709]

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment