MKDNews.com

Кумановец се самоубил фрлајќи се од „Мостот на смртта“

август 06
14:07 2013

Дваесет и пет годишниот Даниел С. од Куманово си го одзел животот скокајќи од мостот на реката Пчиња од мостот наречен „Искрин мост“, кој се наоѓа на излезот од градот на патот кон Свети Николе.

Како шт јавува Нова Македонија први настанот го забележале кумановските рибари кои ловеле риба близу мостот и веднаш ја известиле кумановската полиција која, се уште се наоѓа на терен и врши увид на лице место.

Mостот не е многу омилен меѓу кумановците бидејки досега многу млади луѓе од градот си го одзедоа животот поради што многумина кумановци мостот го нарекуваат и „Мост на смртта“.

most iskra kumanovo

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.