MKDNews.com

Поплави во Колорадо Еден мртов, тројца исчезнати, автомобили пловат по улица (видео/видео)

август 10
21:50 2013

Едно лице загина тројца се повредени, а уште три се водат за исчезнати по откако големи поплави го зафатија  Маниту Спрингс, во Колорадо, јавија официјални лица  во саботата.

Лизгање на земјиштето ги присили властите да го  затворат автопато  24 меѓу Каскада и Маниту Спрингс, каде сникмите покажуваат како автомобили пловат

Црвениот крст формира засолниште на во локалната црква р во Маниту Спрингс.

 

[print_gllr id=14308]

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment