MKDNews.com

Јапонка го убила својот маж со шолја кафе

август 27
20:01 2013

Јапонска домаќинка со шолја кафе го убила својот 70 годишен маж откако открила дека ја изневерувал,објавија јапонските медиуми.

Според пишувањето на “Асахи Шимбун”, 61 годишната жена, наводно,го нападнала мажот откако дознала за неговата вонбрачна авантура,при што повеќе пати го удрила со шолјата по лицето и главата.

Жртвата на нападот,професорот на Универзитетот во Јокахама Јасуо Хиросе,веднаш бил префрлен в болница,но подоцна починал.

Неговата жена Емико Хиросе во полицијата изјавила дека мажот и” имал љубовна врска со жена која ја мразела.

-Полудев у го удрив со шолјата повеќе од десет пати,рекла сопругата на професорот Јасуо.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.