MKDNews.com

Груевски: ВМРО ДПМНЕ донесе одлука да гласа и да потпише извештај каков што сака СДСМ

август 25
20:59 2013

ВМРО ДПМНЕ донесе одлука да гласа и да потпише извештај каков што сака СДСМ, не со надгласување туку и ние ќе гласаме заедно со нив. Нам ни е важен интересот на Македонија, рече премиерот на прес конференција која се одржа вечерва.
СДСМ ја отфрли нашата иницијатива, затоа што го нема народот на своја страна, вели Груевски.

– Џабе играа оро, им даваме избори, а тие бегаат од нив како ѓавол од темјан, изјави Груевски. Се Ви прифативме, и ваш член за претседател на комисијата, а Вие продолжувате да барате некои нејасни работи, имавме заеднички деловник за работа, и можевме да гласаме, ќе изгласавте извештај каков што Вие сакате, вели премиерот.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.