MKDNews.com

Голема дупка за 30 секунди “проголта” неколку стебла

август 24
20:59 2013

На југот од сојузната држава Луизијана, на дното од мочуришната област се создаде голема дупка која во само 30-тина секунди проголта неколку големи дрвени стебла.

На видеото кое го сними вработен од локалната служба за вонредни ситуации се гледа како неколку дрва најпрвин полека се наведнуваат за потоа, за само 30-тина секунди да потонат во земјата и да исчезнат.

Оваа „гладна“ дупка е активна уште од август минатата година, а локалните власти тврдат дека опасност за блиските населби засега нема.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment