MKDNews.com

Голема Богородица неработен ден за православните верници

август 23
22:15 2013

Празникот Голема Богородица, 28-ми август е неработен ден за верниците од православна вероисповед, соопштува Министерството за труд и социјална политика, согласно Законот за празници.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на верниците од православната вероисповед им го честита празникот.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.