MKDNews.com

Го повлекла сопругот за боксерици и го спасила од сигурна смрт (видео)

август 02
20:18 2013

Женски суперхерој! Кинескињата Линг Су од градот Чангчун во северниот дел на земјата го спаси животот на нејзиниот сопруг Ванг Ли, кој се обидел да се самоубие со скокање од шести кат од зградата во која живее. Ванг во гаќи скокна од прозорецот од спалната соба и Линг имаше молскавична реакции зграпчуваки го за  боксерици  и   спасуваки го од  сигурна смрт.

bokserice-copy

Како што е соопштено од страна на кинеските медиуми, човекот кој се обиде да изврши самоубиство, бил депримиран затоа што тој ја загубил својата работа. На крајот од својот живот, покрај храбрата жена, Ванг може да им се заблагодарам на висок квалитет и цврст материјал од кој се направени боксериците.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment