MKDNews.com

Го „качи“ полицаецот на хауба ,мислел сака да го ограби (видео)

август 04
18:56 2013

Камерата во автомобилот го уловил моментот кога руски полицаец беше прислиен на лудо возење,и заврши со сериозни повреди кога се обидел да  запре сообраќаен насилник кој се обидел да избегаат, принудувајќи го полицаец да скокане на хауба.

Како што пишува Komsomolskaya Pravda, полицацецот Александар Селезанов го запрел осудениот крадец Сергеј Силајанов за помал сообраќаен прекршок но Сергеј во тој момент се обидел да избега.

За да го спречи да избега  полицаецот  Селезанов скокнал врз хаубата на автомобилот и успеа да се држи околу 1,5 километри пред да биде исфрлен од возилото под тркалата на друг автомобил. Сергеј Силајанов подоцна е уапсен и тврди дека тој избегал од полицацецот Александар Селезанов бидејќи пред еден месец тој бил запрен од вооружено лица во полициски униформа кои се обидел  да му го украде неговиот автомобил.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.