MKDNews.com

Формирана работната група за спроведување на Извештајот на Комисијата за 24. декември

август 29
15:42 2013

Цветанка Иванова и Игор Ивановски од СДСМ, Благородна Дулиќ и Илија ДИмовска од ВМРО-ДПМНЕ и Неџати Јакупи од ДУИ, ќе бидат пет членови на работното тело кое треба да ги спроведе препораките содржани во Извештајот на Комисијата за 24, декември.
Ваква одлука падна денеска на координацијата меѓу пратеничкие групи кај спикерот Вељановски.

Шестото место во работното тело треба да го пополни ДПА, но, од партијата денеска излегоа со став дека тие ќе ја бојкотираат работата. ВО ВМРО-ДПМНЕ денеска го позддравија појавувањето на опозицијата на координацијата кај Вељановски.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment