MKDNews.com

Филмското бегството завореници од бразилски затвор (видео)

август 14
05:04 2013

Преку високите ѕидови на затворот во Сао Паоло во Бразил во организирана побуна избегале вкупно 54 затвореници, но полицијата уапсила 17 од нив. Нивното бегство било овековечено и преку објектив на камера.

Во организираното бегство од затворот во бразилскиот град Сао Паоло, прескокнувајќи ги високите ѕидови, избегале 54 затвореници, меѓутоа, полицијата соопштила дека во меѓувреме повторно уапсила 17 од нив.

На големото бегство му претходеле немири во внатрешноста на затворот, кога осудениците го претепале управникот за затворот и како заложници заробиле неколку вработени. Во продолжение погледнете како изгледало нивното бегство речиси како од филм!

http://www.youtube.com/watch?v=jVx6iZVC_d

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment