MKDNews.com

Ферџи го смени името

август 19
21:07 2013

Stejsi En FërgusënФерги официјално си го смени името. Пејачката родена како Стеј­си Ен Фергусон, сега е Ферги Духамел. Портпаролот на добитничката на награда Греми ја потврди веста за промената на името.
Фер­ги е дел од четиричлениот бенд “Блек ајд пис”. Нејзиниот соло-албум “Вој­вот­ка­та” (Тхе Дутцхесс) беше објавен во 2006 година.
Од него излегоа пет големи хитови, меѓу кои “Привлечно како Ферги” (Фер­га­ли­ци­о­ус) и “Големите девојки не плачат” (Биг Гирлс Дон’т Црѕ).
Три­е­сет и осумгодишната пејачка е во брак со 40-годишниот актер Џош Ду­ха­мел и е бремена со нејзиното прво дете.
fergie-namechanege

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment