MKDNews.com

Фантастична идеја: „Бебе-лубеница“ (фото)

август 09
20:08 2013

Кина веке неколку недели се најде на удар на топлотниот бран. Во Шангај, каде што секојдневно температурите достигнуваат речиси 40 степени Целзиусови, владее загушлива топлина што ја предизвика смртта на најмалку 10 лица.

Децата како и постарите се главните жртви на високите температури. За да се освежи своето малечко еден пар излезе со идеја да се направи неговата облека од лубеница.

Bebe-lubenice1Према пишувањето  на  Hafington postt “детето-лубеница” стана инстант хит на Weibo, верзија на Кинески  Твитер, иако некои корисници испратиja коментари вознемирени, плашејќи се за удобностa детето  поради влагата на  овошјето…

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment