MKDNews.com

Еве како нашите навивачи го следеа натпреварот Македонија-Германија (фото/видео)

август 25
00:52 2013

Македонецот што живее во Швајцарија, Даниел Цонев, кој на Светското првенство во ракомет во Шпанија го доби прекарот „Бојадисаниот фанатик“, заедно со групата свои пријатели, но и други наши сограѓани кои работат во близина на градот Улм, исто како вчера против Грција, беше присутен и на денешниот натпревар на кошаркарската репрезентација на Македонија против Германија на турнирот „Супер куп“.

Малата, но одбрана група на свој уникатен начин им даваше поддршка на избраниците на селекторот Алеш Пипан. Признание за својата несебична поддршка, Цонев и пријателите добија и од македонските кошаркари, пред се од Перо Антиќ, Лестер Бо Мекејлеб, Ѓорѓи Чековски и Стојан Ѓуроски кои се фотографираа за спомен со „Бојадисаниот фанатик“.

[print_gllr id=15804]
фото/видео Македонци.цх

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.