MKDNews.com

Електрични оргазам, Нокаут, Визија, Гуру Харе и многу други на Пиволенд 2013!

август 23
21:50 2013

Оваа години скопскиот фестивал на пивото се враќа со полн сјај, на Кале и со одлична музичка програма за сечиј вкус.

На три сцени на петдневниот Пиволенд ќе настапат најдобрите од македонската естрада и гости од соседството.

Нокаут, Визија, Тони Китановски, Гуру Харе бенд, Јаков Дренковски се само дел од македонските изведувачи, а од соседните држави ќе настапи една од најистакнатите рок групи на територијата на поранешна Југославија – Електрични оргазам, како и Постолар Трипер, Едо Маајка и многу други.

Оваа година фестивалот ќе има три сцени поделени на Main stage, Cover band stage и DJ stage, а ќе трае од 11 до 15 септември.

Влезот за сите вечери е бесплатен.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.