MKDNews.com

Египетска атлетичарка трчаше облечена во бурка (фото)

август 17
00:43 2013

Египетската атлетичарка Салма Емам Абу Ел Хасан на трката на 100 метри со пречки на СП во Москва се натпреваруваше облечена во бурка. Во Египет на жените од муслиманската вероисповест им е дозволено да им се гледа само лицето, па Салма носеше марама, маица со долги ракави и хеланки.

mkd-68888 Harper waves before her women's 100 metres hurdles heat during the IAAF World Athletics Championships in Moscow 14th-iaaf-world-athletics-championships-20130816-063237-326

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.