MKDNews.com

Еден убиен и еден ранет во скопско Кондово

август 07
23:21 2013

Во скопското село Кондово поладнево во вооружена пресметка, едно лице било убиено, а едно тешко рането, јави порталот Алмакос. Пресметката, според порталот, била меѓу две семејства од Кондово.

Тешко ранетиот бил пренесен во болница и неговата здравствена состојба не се позната,се очекува повеќе информации во текот на утрешниот ден.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment