MKDNews.com

Двопек диета – За оние што не можат да замислат оброк без леб

август 24
07:08 2013

Вишокот на килограми е се почест кај луѓето, па поради ова и диетите се се побројни и поразновидни. Денес ви ја претставуваме двопек диетата, наменета за оние кои не можат да си го замислат оброкот без леб. Диетата се практикува 5 дена, два дена се прави пауза, а потоа се повторува се до добивање на посакуваната тежина.

list_garlictoastПрв ден

Доручек: Едно парче двопек, чаша бело кафе и едно јаболко

Ручек: Две парчиња двопек, две чаши јогурт, две варени јајца и еден домат

Вечера: Едно парче двопек, една чаша јогурт, едно варено јајце и еден домат

Втор ден

Доручек: Едно парче двопек, чаша бело кафе и едно јаболко

Ручек: Едно парче двопек, една чаша јогурт, едно варено јајце и еден домат

Вечера: Едно парче двопек, една чаша јогурт, едно варено јајце и еден домат (исто како и ручекот)

1Трет ден

Доручек: Едно парче двопек, чаша бело кафе и едно јаболко

Ручек: Едно парче двопек, 250 грама младо кравјо сирење, порција зелена салата или рендана зелка, една кисела краставичка, еден домат

Вечера: Еден двопек, 125 грама пресувана шунка, еден домат

Четврти ден

Доручек: Едно парче двопек, чаша бело кафе и едно јаболко

Ручек: Еден двопек, три парчиња говетско месо, еден домат

Вечера: Еден двопек, едно јајце, една чаша јогурт

2Петти ден

Доручек: Едно парче двопек, чаша бело кафе и едно јаболко

Ручек: Половина порција бело пилешко месо со многу зеленчук, припремено без маснотии

Вечера: Втората половина од ручекот

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.