MKDNews.com

Двајца загинаа во сообраќајна несреќа на автобус во Франција

август 17
12:39 2013

Две лица загинаа, а 30 се повредени во несреќа на туристички автобус во јужна Франција.
Според податоците на полицијата автобусот патувал од Марсеј за шпанскиот град Мурсија.

Возилото удрило во ограда и се превртело на автопатот.
Утврдено е дека возачот на автобусот не е употребувал алкохол или дрога.

Следува истрага за причините за несреќата.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.