MKDNews.com

Драматично видео: Шлепер пролета и се запали

август 03
02:41 2013

AIRBORNE_SEMI_CRASH_1375442297755_692283_ver1.0_640_480Погледнете го ова драматично видео ,снимено од камера на шлепер кој успејал да го забележи моментот кога друг шлепер оттскокнува од автопатот и поминува преку мостот па се запалува. Овој драматичен настан се случил во близина на Индијанаполис во сојузната држава Индијана.

Истрага покажала дека шлеперот се движел према есток на меѓудржавниот пат I-74 и се приближувал на излезот број 132, кога друго возило му влегло во неговата лента, при што возачот на камион за да спречи директен судар во другото возило скршнал од патот и слетал.

За среќа ,камионџијата се здобил само со мали повреди на лицето и повреди на главата ,додека неговиот 7-годишниот син, кој исто така бил во камионот за време на несреќата поминал само со неколку гребнатинки.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment