MKDNews.com

Денеска температура до 38 степени

август 03
09:22 2013

Во Македонија денес тропски ден. Ќе биде сончево, многу топло и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер. Утринските температури од 14°C до 23°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 28°C до 39°C. УВ индекс 9.
Во Скопје  тропски ден. Сончево, многу топло и ветровито. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура од 19°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 35°C. УВ индекс 9.

Во наредните денови не очекуваат тропски денови, ќе биде сончево и многу топло со температури од 30°C до 41°C и УВ индекс 9.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment