MKDNews.com

Дастин Хофман се лекува од рак

август 08
09:34 2013

Двократниот оскаровец Дастин Хофман (75) бил на лекување од рак и сега се опоравува,кажала портпаролката ,а пренесуваат светските медиуми.

Портпаролката Џоди Готлиб одбила да каже за каков тип на рак станува збор и кога Хофман ја добил дијагнозата,но открила дека ракот е откриен и оти е хируршки третиран

Познатиот глумец ќе мора да оди на дополнителни превентивни третмани.

Хофман го доби Оскарот за “Крамер пртоив Крамер” и за “Дождовниот човек”а режисеркиот деби го имаше во 2012 година со драмата- комедија “Квартет”.

Хофман би требало идната година да се појави идната во комедијата “Chef” со Скарлет Јохансон о со Роберт Дауни Џуниоро.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.