MKDNews.com

Црква во Битолско изгоре до темел

август 16
21:57 2013

Целосно изгоре црквата Света Петка во битолкото село Долно Егри. Граѓани денеска пријавиле во полиција дека ноќта на 13 месецов, изгорела црквата.

Полицијата ја потврдува информцијата и вели дека ќе се истражува, од кои причини избил пожарот и дали можеби е намерно подметнат.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment